Bulk-boskoop

NL

DE

DK

EN





Perennials
Galium odoratum
Local name: Lievevrouwenbedstro

Galium heeft door de eeuwen heen vele gebruiks- en geloofsvormen gediend. Door de sterke geur van het verwelkte blad werd Galium vroeger gebruikt als mengsel in het bedstro tegen vlooien en ander ongedierte, vandaar de lokale naam. Ook werd de soort in de middeleeuwen gebruikt als afschrikmiddel tegen heksen en boze geesten om het samen met Hypericum perforatum in boeketjes boven de ingang te hangen. Dergelijke gebruiken zijn inmiddels redelijk achterhaald en vooral begin twintigste eeuw vindt de plant meer zijn weg als smaakmaker. Vooral in Duitsland wordt de aromatische plant bekend als Waldmeister in o.a. "Maibowle" en "Berliner Weisse". Naast de interessante gebruiksvormen van de plant is hij bovendien een heel fijne, sierlijke en sterke bodembedekker voor een schaduwrijke plek met rijke witte bloei.

Galium odoratum
Galium odoratum
Characteristics:

     

Hardiness:
Zone 5
Zone kaart

Family:
Rubiaceae

Origine:
Europa, Noord Amerika, Noord Afrika

Height:
0.20 - 0.25 m

Flowering colour:
Wit

Foliage colour:
Frisgroen

Flowering Time:
April - Mei

15-20 cm C2
€ 3,25