Bulk-boskoop

NL

DE

DK

EN





Trees & Shrubs
Zanthoxylum simulans
Local name: Kiespijnboom, Szechuan-peper

Zanthoxylum simulans is een heel speciale kleine boom of grote heester met een enorme sierwaarde voor degene, die het wil zien. De gehele jonge plant heeft stekels; op de stam, het blad, bladsteel. De stekels op de stam verhouten naarmate de plant wat ouder wordt en lijken op de hoorn van een neushoorn of iets anders prehistorisch. Dit geeft een plaatje van sculpturale kwaliteit in de tuin. De bloei is meer of minder onspectaculair, maar de rode bessen, die erna komen, sieren de hele plant tot laat in het najaar. Deze bessen worden gedroogd in de Chinese keuken en als een soort peper gebruikt. Vers gekauwd (een paar keer er op bijten is genoeg) verdoven de bessen je mond voor 10 minuten, waardoor de Nederlandse naam 'Kiespijnboom' ontstaan is. De lange, samengestelde bladeren hebben een frisse, kruidige geur en verkleuren vaak mooi in de herfst. De boom is volledig winterhard.

Zanthoxylum simulans
Zanthoxylum simulans

Zanthoxylum simulans
Zanthoxylum simulans
To enlarge photo click on it
Characteristics:

     

Hardiness:
Zone 6
Zone kaart

Family:
Rutaceae

Origine:
Oost China, Taiwan

Height:
3 m (na 10 jaar)

Flowering colour:
crème

Flowering Time:
Mei - Juni

60-80 cm C1.5
€ 19,80