Bulk-boskoop

NL

DE

DK

EN





Trees & Shrubs
Leycesteria formosa 'Notbruce' (Golden Lanterns)
Local name: Fazantenbes

Deze Fazantenbes is voor degenen die van kleur in de tuin houden. Hij heeft opvallend gele bladeren en een iets exotisch uitziende verschijning. De tot 10 cm lange trossen van witte bloemen, die aan paars rode schutbladeren hangen maken het plaatje van 'Golden Lanterns' compleet. Later komen er rood-paarse bessen aan te hangen die helemaal tot zwart kunnen verkleuren. Die bessen worden door vogels (wellicht bij voorkeur van fazanten) opgegeten. In de winter sterven de takken vaak af en kunnen gewoon afgeknipt worden. In de loop van het voorjaar groeit de struik dan terug en begint zijn bloemenspektakel op nieuw.

Leycesteria formosa 'Notbruce' (Golden Lanterns)
Leycesteria formosa 'Notbruce' (Golden Lanterns)

Leycesteria formosa 'Notbruce' (Golden Lanterns)
Leycesteria formosa 'Notbruce' (Golden Lanterns)
Leycesteria formosa 'Notbruce' (Golden Lanterns)
To enlarge photo click on it
Characteristics:

     

Hardiness:
Zone 7
Zone kaart

Family:
Caprifoliaceae

Height:
2 - 3 m

Flowering colour:
wit, paars

Flowering Time:
Juni - September

40-50 cm C4
€ 9,95